Shoda divných okolností

17. srpna 2011 v 13:29 | Corniana
Začala jsem psát. Jsem zvědavá na vaše ohlasy...
Shoda divných okolností

"Ale…já…" "Žádné ale, tohle jste si měla rozmyslet dříve!" křikl učitel a zabouchl dveře od kabinetu. Skvělé. Test jsem napsala na pětku jen proto, že mi ta příšerná Martina půjčila tužku, která nepsala a kdo mi nedovolil si ji vyměnit? Plešák. Tak celá třída nazývala učitele matematiky pro jeho lysou hlavu. Jasmína mu tak říkala jen ve chvílích největšího rozčílení, což se zase tak často nedělo, protože je povahy spíše mírné. Se svěšenou hlavou a pocity bezmoci odcházela pomalu ze školy. Proč já? Proč, když tolik špatných spolužáků zůstane bez trestu, ba naopak s jedničkou, protože všechny odpovědi opsali? Učím se a kvůli jedné tužce… A s těmi to myšlenkami došla až do aleje, kde voněli lípy. Jedině tady se uklidním.
Přišla si jako elfka, ve svých zelených šatech. O elfy, víly, fauny a ostatní stvoření se již od mala zajímala a asi i proto se dokázala zklidnit jen tou omamnou vůní lip. Ještě pár minut se procházela, ale najednou pohlédla na hodinky. Ale ne! Ráchel! Jako blesk vyběhla z aleje a udýchaná doběhla až do lesa opodál. Nabrala dech a letěla až na vysoký kopec. V půlce však o něco zakopla. Klouzala se dolů, ale o kořen stromu se zachytila. Opatrně vyšplhala až ke zrádnému předmětu, který ji přerušil v běhu. Byl to hedvábný sáček s vyšitým pentagramem.
Byl zelený jako mech a pentagram nesl barvu kůry jedle. Jasmína se rozhlédla a když nespatřila nikoho, kdo by sáček hledal, tak ho rozrušeně rozbalila. Vytáhla tarotové karty, malou píšťalu, amulet a knížku. Chvěla se čím dál více. Musela se posadit na pařez, protože se jí zamotala hlava. Ještě jednou si všechny věci prohlédla. Prohlédla si amulet a zjistila, že je z Vltavínu. "Ale, to je přece kámen z vesmíru." Šeptla potichu a v duchu si slíbila, že po schůzce s Ráchel skočí do knihovny, aby zjistila něco víc. Ráchel! Opět si na ní vzpomněla. Věci rychle zabalila do balíčků a hodila do tašky. Než zjistí něco víc, tak Ráchel nic neřekne.

"Ale tohle vypadá zajímavě!" upozornila knihovnice Jasmínu na knihu nadpřirozených tvorů. "Aha, děkuju, myslím, že si už poradím sama." Usmála se a dala tak knihovnici signál k odchodu. Knihovnice si nejspíš nepamatovala, že si Jasmína tuhle knihu už několikrát půjčila. Nic dalšího už ale nenašla a tak vyšla z knihovny a smiřovala domů. Do uší si pustila Enyu. Šla po osamělé uličce, která byla už dávno zašlá časem. Chodila tudy často a ještě nikdy tam nikoho nepotkala. Už jí to ani nepřišlo zvláštní. Dnes však v půli uličky zastavila hudbu, protože měla podivný pocit. Uslyšela těžké kroky. Věděla to. Prostě se to muselo stát. Ale jakože... Ruka ji vzala za rameno. Otočila se a spatřila postavu v karmínově rudém plášti. Něměla sebemenší tušení, kdo to je, ale byla si jistá, že ne člověk. Hlavou jí běželo tolik otázek najednou, ale z přemýšlení jí vytrhla postava. "Ty jsi Jasmína, že?"ozval se sebevědomý hlas a Jasmíně došlo, že je to žena. Kývla. "Měj oči otevřené. A kdybys měla někam odjet, tak ještě chvíli vyčkej. Odpovědi se dočkáš!"domluvila. Jasmína měla spoustu otázek a chtěla odpověď. Ale ta má přijít sama. Chtěla se zeptat kdy, ale postava tam nebyla. A kroky už nebyly slyšet. Jasmína se snažila pochopit, proč ženu očekávala i když jí nikdy neviděla a pochopit i to, co jí řekla.

Mám pokračovat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 17. srpna 2011 v 13:35 | Reagovat

Stránky nezávislé kosmetické poradkyně Oriflame. Web přináší zajímavé informace o této švédské přírodní kosmetice, novinky ohledně výrobků, a další. Navíc nabízí skvělou výdělečnou příležitost všem, od věku 15 let. Vstupte do světa Oriflame !

http://krasna-s-oriflame.webuje.cz

2 Corniana Corniana | E-mail | Web | 17. srpna 2011 v 14:11 | Reagovat

[1]: Paráda. Je mi 12 a nenávidím reklamy.

3 Naty Naty | Web | 17. srpna 2011 v 14:25 | Reagovat

Nemáš-li ráda reklamu, tak ten komentář jednoduše smaž. Povídka se mi líbila, měla by pokračovat, ať se dozvíme, o co jde.

4 Jane Gossamer Jane Gossamer | Web | 17. srpna 2011 v 15:08 | Reagovat

Mě se to líbilo a určitě by jsi měla pokračovat.
A jestli můžu mít připomínku na jeden nedostatek... :)
Měla by jsi psát myšlenky kurvízou (nakloněným písmem) :)

5 listery listery | Web | 17. srpna 2011 v 16:43 | Reagovat

Taky si myslím, že povídka je hezká a měla bys pokračovat :-)
Ale souhlasím s komentářem předemnou - ta kurzíva by usnadnila orientaci v textu .-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama