Dobrodružství vyvolené Irene- část první

27. ledna 2011 v 14:17 | Corniana |  Když píšu...
Tohle jsem psala do soutěže:)Má  celkem 4 A4, takže to sem budu dávat postupně.


             Dobrodružství vyvolené Irene                 
                                      aneb
         až spadne poslední hvězda


"Haf, haf, haf! A proto si myslím, že univerzitu budu skvěle reprezentovat v tomto psím obleku." "Ta dívka je skvělá, tu chci jako maskota!" řekl ředitel. "No já nevím.." nesouhlasil pan Mark. "Irene,vstávej! Už je půl osmé! Na osmou jdeš k zubaři." "Jo,hned jsem na nohou."

"Vyčistila sis zuby,jak jsem ti řekla? A nasnídala ses trochu?" "Mami, není mi pět."
Ve skutečnosti mi je sedmnáct, jmenuji se Irene, mám dlouhé černé vlasy, oblékám se ve stylu Ghotic...a to je asi tak všechno. Mamka zastavila na posledním volném místě, viděla jsem v jejím obličeji výraz , který měl vyjadřovat mámin smutek z toho, že přijdu o čtyři hodiny školy a taky si určitě v duchu nadávala, že se nechala přemluvit. Já jsem ale byla spíš nadšená a patřičně hrdá, že se mi mamku podařilo přemluvit, aby mě nechala pro dnešek doma. Vystoupila jsem z auta, následovala mamku do čekárny a podivila se nad počtem pacientů v čekárně(bylo jich tam asi padesát), to všechno beze slova. Po asi dvou hodinkách čekání na mě konečně přišla řada. Všechno proběhlo, tak jako vždycky, kontrola a velice "překvapivé" zjištění, že je všechno v pořádku. "Nashle!" rozloučila jsem se. Mamka šla ještě taky na prohlídku, takže jsem dostala příkaz
jít pěšky domů. Zmáčkla jsem kliku a konečně vypadla ze zadýchané čekárny.
Naproti domu ve kterém sídlil zubař, byl minimarket. Řekla jsem si,že si ještě zajdu koupit čokoládu (naprosto normální návyk čokoholika). Vedle minimarketu stojí ještě starý pochybný dům, kterému se radši každý vyhýbám. "Brý den. Jednu tuhle mléčnou." řekla jsem já, ale z počasí (byl právě naprosto hnusný podzim) mi legračně přeskakoval hlas. "Dobrý den.Dvacet pět korun, bych vás poprosila." peníze jsem prodavačce dala a odešla pryč.
Když jsem vyšla ven, byl na jedné zahradě akorát nějaký strašně nadšený zahrádkář, jinak nikdo jiný. Prošla jsem kolem toho starého domu. Teda,chtěla jsem projít, ale pak se ozval z roští hlas, někdo zašeptal: "Irene, pojď sem.Prosím, pojď sem, neboj se, musíš mi pomoct!" hlas zněl tajemně, na druhou stranu lákavě. Pomalu jsem otevřela zrezivělou branku a plížila jsem se směrem ke křoví. Všechno se sehrálo tak rychle, že mě ani nenapadlo, že by mohl ve křoví čekat úchyl nebo třeba vrah. Ale už jsem nemohla jít zpátky. Najednou z keře někdo vyskočil, ale neviděla jsem mu do tváře. Měl dlouhé černé kápě a táhl mě do neznáma.
Nevím, kam jsme běželi, ale najednou jsme se ocitli v divné společnosti.
Bylo tam hodně lidí, ale "můj tajemný" se koukal nejvíc na ženu v červených šatech se zrzavými vlasy a drzými pihami na tváři. "Ehm…" žena si významně odkašlala a celá společnost se otočila. Na mně. "Ahoj Irene, patrně a já se ti nedivím, jsi asi hodně
zmatená. Pokusím se ti teď ve zkratce vysvětlit, kdo jsme a proč tu jsi ty. Na začátek tě musím ujistit, že tady čas neutíká, takže žádný stres. Ocitla si se ve společnosti vybraných. Bojujeme proti andělům zla. Hlavně proti Akariovi, protože může způsobit zánik země a i nás.Musíme jeho a jeho kumpány porazit, než spadne poslední hvězda. A to je... za týden." zírala jsem na ní.
"Každému se taky přiřadí jeden anděl ochrany, protože ho často budeš potřebovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 27. ledna 2011 v 14:29 | Reagovat

Myslíš, že by normální člověk uvedl v první větě, co ho má představit jméno, věk a STYL OBLÉKÁNÍ? 8-O

2 poznamkovnik poznamkovnik | Web | 27. ledna 2011 v 14:31 | Reagovat

[1]: Ne.A je tohle normální příběh?

3 >> Miss.York / visitor / << >> Miss.York / visitor / << | Web | 27. ledna 2011 v 14:33 | Reagovat

ahoj... prosím hlasuj pre Miss.York: http://vilikuv-eblog.blog.cz/1101/5-kolo-sonbu-posledni je to pre mňa dôležité... je to finále... rada oplatím... keď bude treba ;)) nahodou ten pribeh je dobrý... :))

4 poznamkovnik poznamkovnik | Web | 27. ledna 2011 v 14:38 | Reagovat

[3]: Reklamy mažu,hlasování ignoruju,pomoc nepotřebuju.Zkus to někde jinde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama